Advert
Advert

Kış Lastikleri İçin Emniyet Denetimlerini Sıklaştırdı

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, sürücüleri uyardı. Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Yetkilileri, sürücüleri kış lastiği takmaları konusunda uyardı.

Kış Lastikleri İçin Emniyet Denetimlerini Sıklaştırdı
Kış Lastikleri İçin Emniyet Denetimlerini Sıklaştırdı Admin

   “Trafik güvenliğini tesis ederek insanlarımızın güvenli, rahat ve huzur içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak trafik denetleme ve düzenleme birimlerimizin öncelikli görevleri arasındadır” diyen Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Yetkilileri, açıklamalarına şöyle devam ettiler:

   “Bu görev kapsamında, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünün 10.11.2015 tarih ve 58402 sayılı 2014/KDGM-07/DENETİM Genelgesinin 1. Maddesi ç bendi ve 2. Maddesi a bendine göre “ Kamyonet, minibüs, kamyon, çekici, tanker, otobüs ve “ A “ türü yetki belgesine kayıtlı otomobiller ( ticari taksiler ) ile aynı Bakanlığın Araçların Yüklenmesine İlişkin Ölçü ve Usuller ile Tartı ve Boyut Ölçüm Toleransları Hakkındaki Yönetmeliğin 6. Maddesi j bendinde “ Yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların her yılın 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği takmaları zorunludur. Hava şartlarının gerektirmesi halinde söz konusu tarih aralığındaki süre Bakanlıkça 1 ay artırılabilir.”  hükümleri çerçevesinde İl Emniyet Müdürlüğümüz trafik hizmetlerinde görevli personel tarafından kış lastiği uygulamasının başladığı 1 Aralık 2015 tarihinden 15 Aralık 2015 tarihine kadar olan zaman diliminde 2 bin 212 adet ticari araç denetime tabii tutulmuş ve denetlenen tüm araçların İl Trafik Komisyonu Başkanlığının 25.12.2012 tarihinde 2012/26 sayı ile almış olduğu karara ve İl Valiliğimizin 04.12.2015 tarihli Kış Mevsiminde     Alınacak Trafik Önlemlerine ilişkin Talimatın da belirtildiği şekilde Kış Mevsimine uygun araç lastiği kullandıkları tespit edilmiştir.

   İl Emniyet Müdürlüğümüz, trafik denetleme ve düzenleme hizmetlerinde görevli personel araçlarda kış lastiği kullanımına yönelik denetimlere aralıksız devam edeceklerdir.”

mucur mucur haber mucur haberleri kırşehir mucur haberleri mucur kış lastiği
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi