Advert
Advert

Mustafa Kemal Atatürk'ün Mucur'a Gelişinin 96. Yılı

Büyük Önder Atatürk'ün ilçemize gelişini 96. Yıldönümü nedeniyle etkinlikler düzenleniyor

Mustafa Kemal Atatürk'ün Mucur'a Gelişinin 96. Yılı
Mustafa Kemal Atatürk'ün Mucur'a Gelişinin 96. Yılı Admin

M.Kemal Atatürk'ün Mucur'a gelişi nedeniyle düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
   Devletimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'ün Mucur'a gelişlerinin 96. Yıldönümü nedeniyle tören düzenlenecek. 
   “İlçemizde dün saat 10.00 Atatürk'ü Anma Kros Yarışması, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü'nce organize edilecektir. 22 Aralık Salı günü saat 10.30'da Hükümet Konağı önü Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulacak. Mucur Kaymakamlığı Çelengi'nin ardından 
Garnizon Komutanlığı Çelengi koyulacak, saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak. Saat 11.00 Mucur Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonu'nda program yapılacak. Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması, protokol konuşmaları, sinevizyon gösterileri, şiir dinletisi, Atatürk'ün sevdiği türkülerin söylenmesi, ödüllerin verilmesi ile program sona erecek. Program Mucur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordineli yapılacak.
   Kırşehir'de ise bugün saat 10.00'da Kılıçlı Köprüsü- Cacabey Meydanı Güzergâhı Atatürk'ü Anma Kros Yarışması, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce organize edilecektir. 24 Aralık 2015 Perşembe günü ise saat 10.30'da Anıt Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması Kırşehir Valiliği Çelengi, Garnizon Komutanlığı Çelengi, Belediye Başkanlığı Çelengi'nin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından saat 11.15 Gazi Parkı; Kaleden üç pare top atışı yapılacak. Top atışının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okuması, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'nin konuşmaları, şiirlerin okunması, Büyük Önder Atatürk'ün Kırşehirli gençlerin anı defterine yazdığı metnin okunması, Atatürk'e bağlılık andının okunması, Atatürk Koşusunda dereceye giren sporculara ödüllerinin verilmesi şle devam edecek. Saat 14.00'de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'nda ' Atatürk'ün Kırşehir'e İlk Gelişi ve Kırşehir'deki Yankıları' konulu panel verilecek. Panel Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü'nce düzenlenecektir. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığı'nca saat 18.00'de Türk Büyükleri Parkı Fener Alayı düzenlenecek.
   Kaman İlçesi'nde ise 18 Aralık Cuma günü Atatürk Caddesi'nde saat 10.00'da Atatürk'ü Anma Kros Yarışması yapılacak.  25 Aralık Cuma günü Cumhuriyet Meydanı saat 10.30'da Türk Bayrağı ile Cumhuriyet Meydanı'na yürünecek. Saat 10.35'te Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulacak. Çelekleri Kaman Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı Çelengi, Belediye Başkanlığı Çelengi koyulacak. Meydanda Saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak. Saat 11.00'de Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda programı düzenlenecek. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayacak. Protokol konuşmaları, sinevizyon gösterisi, şiirler, türküler, ödül töreni ile sona erecek.”

mucur mucur haber mucur haberleri kırşehir mucur haber atatürk mucur mucur atatürk atatürkün mucura gelişi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi