Advert
Advert

İlçemizde 4-6 Yaş Kur'an Kursu Açıldı

“Okul Öncesi Din Öğretimi Projesi” Kapsamında İlçemizde 4-6 Yaş Kur'an Kursu Açıldı

İlçemizde 4-6 Yaş Kur'an Kursu Açıldı
İlçemizde 4-6 Yaş Kur'an Kursu Açıldı Admin

Kur'an kurslarında yaş sınırlamasının kaldırılması üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan “Okul Öncesi Din Öğretimi Projesi” çerçevesinde, İlçemiz Zeynep Tuncay Anaokulunda 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik Kur'an Kursu açıldı.
    Kur'an Kursunun ilk gününde ilçemiz Müftüsü Tahsin Yazgan velilerle bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda minik öğrencilerin nasıl bir eğitim görecekleri anlatıldı. 
   Şimdilik Zeynep Tuncay Anaokulunun bir sınıfı Kur'an Kursu için kullanılıyor. İlerleyen zamanlarda öğrenci sayısına göre daha fazla sınıf açılabilecek.  Şu an bir sınıfta 15 öğrencinin bulunduğu bildirildi.
Konuyla alakalı İlçe Müftümüz Tahsin Yazgan bir açıklamada bulundu. Yazgan;
''Bu kursumuz toplumda ortaya çıkan çok önemli bir ihtiyacı karşılamak üzere açılmaktadır. Burada minik yavrularımıza, Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı müfredat çerçevesinde; Kur'an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler öğretilecek ve çocukların manevi gelişiminde etkili olan değerler eğitimi verilecektir. Bu sayede çocuklarımız küçük yaşlarda Kuran-ı Kerim okumayı, İslam'ın temel prensiplerini ve bir Müslüman'ın nasıl yaşaması gerektiğini uygulamalı olarak öğreneceklerdir.
   Bunun yanı sıra çocuklar, sosyal ve fiziksel gelişimde etkili olan sosyal etkinlikler ile el becerisi ve özgüveni gelişmiş, saygılı, hayata sevgiyle bakan bireyler olarak yetişeceklerdir.'' dedi.

mucur mucur haber mucur haberleri kırşehir mucur haber mucur müftülüğü 4-6 yaş kuran kursu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mucur’da Nereyi Kazsanız Mağara Çıkıyor
Mucur’da Nereyi Kazsanız Mağara Çıkıyor
Mucur Kaymakamlığına İspir Kaymakamı Faruk Erdem Atandı
Mucur Kaymakamlığına İspir Kaymakamı Faruk Erdem Atandı