Advert
Advert

Elin Elimde Derneği Çantasız Eğitim Projesinde Mucur ŞASM Cumhuriyet İlkokuluna Destek Verdi

2011 yılında İstanbul'da kurulan özellikle spastik çocuklarla ilgili Türkiye'de 3 Umut Evi açan ihtiyaç sahiplerine burs veren Elin Elimde Derneği Mucur Şehit Astsubay Sedat Mert Cumhuriyet ilkokulunda çantasız eğitim projesi kapsamında ilçemiz ilkokuluna çocukların kullanabileceği dolaplar yaptılar.

Elin Elimde Derneği Çantasız Eğitim Projesinde Mucur  ŞASM Cumhuriyet İlkokuluna Destek Verdi
Elin Elimde Derneği Çantasız Eğitim Projesinde Mucur  ŞASM Cumhuriyet İlkokuluna Destek Verdi Admin

   2011 yılında İstanbul'da kurulan özellikle spastik çocuklarla ilgili Türkiye'de 3 Umut Evi açan ihtiyaç sahiplerine burs veren Elin Elimde Derneği Mucur Şehit Astsubay Sedat Mert Cumhuriyet ilkokulunda çantasız eğitim projesi kapsamında ilçemiz ilkokuluna çocukların kullanabileceği dolaplar yaptılar. 14 sınıfa yaptırılan dolapların amacı çocukların çantasız eğitim yapabilmeleri. 

   Artık Cumhuriyet ilkokulu öğrencileri evlerinden çanta ile okullarına gelmeyecek. Sınıf içerisinde her öğrenciye ait olan dolapları çocuklar kendileri kullanacaklar. Evden okula taşıma yapmayacak olan öğrenciler öğretmenlerinin ödev verdiği ders kitaplarını ve defterlerini götürebilecek sadece. Kitap, defter taşımak yok. Silgiyi, kalemi evde unutma kaygısı taşımak yok.

   Elin Elimde Dernek Başkan'ı Serap Çebi açılış konuşmasında şunlara değindi; "Derneğimizin kadınlar başta olmak üzere engelliler ve ihtiyaç sahibi insanların barınma ve istihdamına yönelik tüm ihtiyaçların karşılanması çalışmalarını yürütmekteyiz. Bu günde bura Ş.A.S.M Cumhuriyet ilkokulunun projesine destek olmak için geldik. Derneğim ve Yönetim kurulu üyelerim adına burada olmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyorum. Elin elimde derneği ve Ş.A.S.M Cumhuriyet ilkokulunu buluşturan Seyfi Bozçelik, Okul Müdürü Selçuk Böğrekçi'ye ve Gülçin Çelik'e teşekkür ederim" dedi

Programa Kaymakam Muhammet Önder, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Akbülbül, Elin Elimde Derneği Başkanı Serap Çebi, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Selçuk Börekçi ve veliler katıldı.

mucur mucur haber mucur haberler mucur haberleri mucur şasm cumhuriyet ilkokulu elin elimde derneği
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi