Advert
Advert

Kırşehir'de Terör Protestosunda Olaylar Çıktı

Kırşehir’de bir araya gelen ülkücüler, 'Şehide saygı, teröre lanet' yürüyüşü düzenledi.

Kırşehir'de Terör Protestosunda Olaylar Çıktı
Kırşehir'de Terör Protestosunda Olaylar Çıktı Admin
Haberin galerisi için tıklayın!

   Kırşehir’de bir araya gelen ülkücüler, 'Şehide saygı, teröre lanet' yürüyüşü düzenledi. Lise Caddesi'ne doğru sloganlar ve tekbirler eşliğinde yürüyen grup, HDP binasının önüne gelerek partinin tabelasını indirdi.

   Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Ülkü Ocakları'nın çağrısıyla “Şehide saygı, teröre lanet” yürüyüşü düzenlendi. Terme Caddesi’nden Belediye kavşağına geldiğinde bir grup, HDP binası önüne yürüdü. Polisin uyarılarına ve müdahalesine rağmen HDP il binasına tırmanan kişiler, parti binası tabelasını kırarak aşağı attı. Bu sırada yaşanan gerginliğe polis müdahale ederek, olayların büyümesini engelledi.

   Yaklaşık 200 kişilik bir grup, tekbir ve sloganlar eşliğinde Lise Caddesi'nde bulunan bir kitapevinin camlarını kırıp, dışarıdaki okul çantalarını ateşe verdi. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Grup daha sonra Ankara Caddesi'nde ve Terme Caddesi'nde bulunan tatlı salonu, çiğköfteci ve hazır giyim mağazaların ateşe verdi. Yangınlar itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, polis ekipleri, guruba TOMA aracıyla su sıkarak ve biber gazı ile müdahale etti.

 

   Kentin giriş ve çıkışları polis ekipleri tarafından kontrol altına alınarak, doğu tabelalı otobüslerin çevre yolunu kullanılmasına şu an izin verilmiyor.

Kırşehir Valisi Şentürk'ten Duyarlılık Çağrısı

   Kırşehir'de "Bayrağa Saygı Yürüyüşü" esnasında çıkan olaylar sırasında olayların büyümesini engellemek adına Kırşehir Valisi Necati Şentük, duyarlılık çağrısı yaptı.

   Ankara Caddesi üzerinde bulunan gurubu sakinleştirmek üzere TOMA aracının üzerine çıkan Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Jan. Albay Murat Bulut, birlikte duyarlılık çağrısı yaparak grubu Cacabey Meydanına yönlendirdi.

   Cacabey Meydanı'nda toplanan guruba hitap eden Kırşehir Valisi, Şentürk, "Bende sizlerle beraber diyorum ki askere, polise uzanan eller kırılsın. Çok uzak değil inşallah çok yakın bir tarihte elleri kırılacak onların, bu devlet büyük devlet bu ordu büyük ordu, bu ordu Hz. Peygamberin ordusu, bu güvenlik güçleri bu ülkenin bağrından çıkan evlatlarımız inşallah çok yakında onlar bu Türk milletinin pençesi altında silahlı kuvvetlerimizin pençesi altında kahhar olacaklardır. Bu yakın bundan hiç şüpheniz olmasın. Şahıslar gelip geçer ama devlet bakidir. Biz devletin Valisi ve devletin askeriyiz" dedi.

   Binlerce kişiyi duyarlı olmaya davet eden Vali Şentürk, "Vali'ye inanıyorsanız hadi aslanlar gibi İstiklal Marşımızı okuyalım, zararsız şekilde dağılalım. Allah rızası için bunu rica ediyorum" diye konuştu. Garnizon Komutanı Murat Bulut'un komutu ile grup İstiklal Marşı okuyarak şehitler için dua etti.

HABERİN FOTOĞRAFLARI YUKARIDAKİ REKLAMIN HEMEN ALTINDAKİ LİNKE TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ...

 

mucur gazetesi mucur haber mucur haberleri mucur son dakika kırşehirde olay kırşehirde terör tepki
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi