Advert
Advert

İlçemiz Hacı Abdullah Selçuk Cami'nin çehresi değişiyor

Hacı Abdullah Selçuk Camii ve Kur'an Kursu'nda bakım ve onarımda sona gelindi Selçuklu Cami'nin çehresi değişiyor

İlçemiz Hacı Abdullah Selçuk Cami'nin çehresi değişiyor
İlçemiz Hacı Abdullah Selçuk Cami'nin çehresi değişiyor Admin

   Mucur Merkez Hacı Abdullah Selçuk Camii ve müştemilatında bulunan Selçuk Kur'an Kursu'nda bu yıl da devam eden bakım ve onarım çalışmalarında sona gelindi.

   Cami İmam-Hatibi Mükremin Öztürk ve M-K Necmettin Yüksel'ın verdiği bilgiye göre; Mucur İlçe Müftüsü Tahsin Yazgan'ın nezaretinde mahalle sakinleri ve Mucur hayır sahiplerinin desteği ile yapılan çalışmalarla Hacı Abdullah Selçuk Cami ve Kur'an Kursu'nun ciddi eksikleri giderilmiş ve kapsamlı bir bakım gerçekleştirilmiş oldu.

Mucur Müftüsü Tahsin Yazgan yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “Geçtiğimiz Nisan ayında başlayan ve sona yaklaşılan çalışmalar kapsamında öncelikle caminin ve kursun çatısı, kiremitleri ve yağmur olukları yenilendi.  Camiye bahçenin çok daha uygun bir alanında, kullanışlı ve caminin yapı özelliklerine uygun yeni bir erkek/kadın/engelli WC ve abdesthanesi inşa edilerek hizmete açıldı.

   Bu sayede caminin zaten genel ihtiyaca cevap veremez hale gelen eski WC-abdesthanesi ise yapılan tadilat çalışmasıyla Kur'an Kursu'na katılarak, Selçuk Kur'an Kursu'nun da en önemli eksiği olan müstakil WC ve abdesthane ihtiyacı giderilmiş oldu. Yapılan çalışmalardan dolayı başta görevlilerimiz İmam-Hatip Mükremin Öztürk ve M-K Necmettin Yüksel ile Cami Temsil Heyeti olmak  üzere  maddi-manevi emeği geçen tüm hayır sahiplerini tebrik ediyor, iki cihan saadeti diliyoruz.”

mucur mucur haber mucur haberleri kırşehir mucur haber mucur müftü mucur müftülük selçuklu cami
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi