Advert
Advert

Mucur Öğretmen Evi Yeni Yüzüne Kavuştu

İlçemizde bulunan Sabancı Öğretmen Evinin bakım ve tamir işleri bitti. Öğretmen evi 3 yıldızlı otel konforluğunda misafirlerini ağırlayacak.

Mucur Öğretmen Evi Yeni Yüzüne Kavuştu
Mucur Öğretmen Evi Yeni Yüzüne Kavuştu Admin

   1993 Haziran ayında ,Sabancı Vakfınca 49 yıllığına tahsis edilen Sabancı Öğretmen evi yeni bir yüze kavuştu.

   20 Yıldır öğretmenlere hizmet veren bu kurum, ihtiyaca cevap vermekte yetersiz kalıyordu. Milli Eğitim İdaresinin ve Mucur Şehit Astsubay Sedat Mert Cumhuriyet İlkokulu Müdürlüğü yapan ve aynı zamanda Sabancı Öğretmen evi Müdürlüğünü de  bir yıldır yürüten Selçuk Börekçi'nin yoğun girişimleri, çabaları neticesinde Sabancı Öğretmen evi yepyeni bir yüze ve geniş hizmet alanlarına kavuştu.

   Sabancı Vakfı Yönetim Kurulunca tahsis edilen 240 bin (İki yüz kırk milyar) liralık ödenek sayesinde iki katlı yer tamamen yenilendi. Yenileme kapsamında 8 şirinevler escort yataklık yerler 13'e çıkarılmış ve üç yıldızlı bir otel denginde modernleştirildi. Her odada televizyon, tuvalet, duş yerleriyle birlikte buzdolabı,soyunma dolabı ve internet mevcuttur. Okuma  Salonunun , mutfağının ve çay ocağı da yenilendi.

   29 yıl daha Mucur Sabancı Öğretmen evi olarak hizmete sunulan bu binanın restore edilmesinde 8 aydır uğraşan ve defalarca İstanbul'a giderek ödeneğin çıkmasında büyük payı olan Selçuk Börekçi 'nin katkıları çok büyüktür. Ödeneğin çıkmasında ve binanın yenilenmesinde büyük katkıları olan Sabancı Vakfı Yönetim kurulu üyelerinden Elif Şadoğlu başta olmak üzere diğer yönetim kurulu üyelerine  ve Selçuk Börekçi' ye tebrik eder başarıların devamını dileriz.

mucur haber mucur haberleri kırşehir mucur haber mucur öğretmen evi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi