Advert
Advert

Bakan Yıldız, İlçemiz'de Konuşma Yaptı

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Kırşehir'de bir dizi programlara ve seçim bürolarının açılışına katıldı.

Bakan Yıldız, İlçemiz'de Konuşma Yaptı
Bakan Yıldız, İlçemiz'de Konuşma Yaptı Admin

İlk olarak Kırşehir'in Mucur ilçesindeki AK Parti seçim bürosu açılışına katılan Yıldız, burada vatandaşlara hitap etti.

   Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Bakan Yıldız, HDP Eş Bakanı Selahattin Demirtaş'ın tehditler savurduğunu iddia ederek, şunları söyledi:

   "Bakın dövizin yükselmesinden dolayı enerji maliyetlerimiz arttı. Ama biz bunu vatandaşımızın aleyhine kullanmıyoruz. Biz bunları yansıtmıyoruz. Çünkü Türkiye'de çok fazla kat edeceği çok fazla mesafesi ve yolu var. Ülkemizin birliği ve beraberliği çok önemli. HDP'nin Genel Başkanı olacak olan arkadaş, eğer biz 7 Haziran seçimlerinde barajı aşamazsak sivil itaatsizliğe doğru gideriz dedi.

   Söyler misiniz bana sivil itaatsizlik ne demek. Böyle diplomatik cümlelerin arkasına sığınmak yok. Sivil itaatsizlik demek isyan mı? demek. Devlete baş mı kaldıracaksınız. Karşınızda bizi bulursunuz. Hiç bir şekilde buna müsaade etmeyiz. Bizler vatanını milletini seven ama özünde bunu lafta bırakmayarak icraata bir yapıdan geliyoruz. Vatanını milletini sevmek icraat ile 0olur. Biz tek vatan ile tek bayrak ve tek ülke ile beraber, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü şehitlerimizin bize emanet ettiği bu ülkeyi koruyacağız. Kimse heveslenmesin. Ne dışarıda ne içeride, ne uzakta ne de yakından heveslensinler. Biz verdiğiniz oylarla beraber buraya geldik. Ve sizin verdiğiniz o oylarla birlikte yolumuza devam ederiz. Verdiğiniz oyları itibarsızlaştırmak hatta hükümsüzleştirmek, üzere birçok çalışmalar yapılıyor. Biz buna vesayet diyoruz. Bu vesayetlerin her birisine ister askerden gelsin, ister sivilden gelsin, ister paralelden gelsin, isterse kirişten gelsin, nerden gelirse gelsin inşallah onlara karşıyız."

' ZAMAN GAZETESİ HDP İLE GÖRÜŞÜYOR '

   Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın Diyarbakır Belediye Başkanı Gülten Kışanak ile yaptığı görüşmeye değinen Yıldız, "11 el kaosa kaldı diye söylediler. Şimdi paralel bir gazete kaosa kalkan eli şuanda ön plana çıkartıyor. Onun yazarını manşetlere taşıyor. Ne demek istiyorsunuz bize. Acaba birleştiniz mi? Bir genel yayın yönetmeni Diyarbakır'da HDP genel başkanının bulunduğu bir mekânda HDP'li bir belediye başkanının binasına arka kapıdan giriyor. Niçin ön kapıdan girmedin kardeşim. Sakladığın veya gizlediğin bir şey mi var. Ben gazeteciyim diyor, gazeteciysen ön kapıdan gir. Bunu da millete duyur. Niyetler başka. Bakın gayretler başka. Bu ülkede farklı bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Ama biz şunu biliyoruz. Kandil Dağı ile iş birliği yapanların, onunla görüşenlerin, şu anda karşımızda olduğunu ve bunların bir müddet önce içimizdeyken şuan karşımızda olduğunu bilin lütfen" diye konuştu.

   Bakan Yıldız'a Milletvekilleri Abdullah Çalışkan, Muzaffer Aslan, Milletvekilli Adayları Salih Çetinkaya, Hacı Turan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Başkanı Mustafa Kendirli, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Şahin, Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer ve Mucur İlçe Teşkilat Başkan ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

mucur haber mucur haberler mucur haberleri mucur gazetesi Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi