Advert
Advert

Çiğdem Köyü Diğer Köylere Örnek Oluyor

Çiğdem köyü muhtarı köylerde olmayan şeyleri yaparak diğer etraf köylere örnek oluyor. Köye yaptıkları ile köylüden tam not Muhsin Gökpınar köye Çöp konteynırı koydurdu.

Çiğdem Köyü Diğer Köylere Örnek Oluyor
Çiğdem Köyü Diğer Köylere Örnek Oluyor Admin

Çiğdem köyü muhtarı köylerde olmayan şeyleri yaparak diğer etraf köylere örnek oluyor. Köye yaptıkları ile köylüden tam not Muhsin Gökpınar köye Çöp konteynırı koydurdu. 15 güne bir çöplerin aldığını bildiren Gökpınar köylerinin bu nedenden dolayı temiz olduğunu belirtti. Bununla da yetinmeyen muhtar, köye morg ve düğün ve cenazelerde kullanılmak için çadır ve sandalye almış. Köylüler düğün ve cenazeleri için dışarıdan çadır ve sandalye kiralamak zorunda kalmıyor.

 

Gazetemize yaptığı açıklamada şunlara değindi; "Bu dönem muhtar olduktan sonra bir çok sözümü yerine getirmek için çalışmalarıma başladım. Bunlardan ilki çöp konteynırı idi. Çöp konteynırımızı yaptırıp getirttik ve her 15 güne bir belediye aracı gelip çöplerimiz alıyor. Bunun ardından morg yaptırdık. Buda köylüler için çok iyi olduğunu düşünüyorum. Köyümüzde özel günlerimizde ve cenazelerimiz için çadır ve sandalyeleri dışarıdan tutuyorduk. Ama biz köyümüze kurduğumuz çadır ve sandalyeleri köylümüze dunduk ve maddiyattan kurtardık diye düşünüyorum. Tüm köy halkı özel günlerini ve cenazelerinde kurmuş olduğumuz çadırları kullanıyorlar. Tabiî ki bununla bitmez diye düşünüyorum ileriki zamanda daha güzel işler yapacağımıza inanıyorum" dedi. 

mucur haber mucur haberleri mucur gazetesi çiğdem köyü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
Seyfe Gölü'nde Su Seviyesi Yağışlardan Sonra Arttı
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi
AK Parti Kırşehir İl Kadın Kollarında Meryem Düğer İle Devam Edildi